czwartek, 8 sierpnia 2013

Oaza spokoju przy Domu Misyjnym w Pieniężnie

Dziś druga obiecana fotorelacja z ogrodu Księży Werbistów w Pieniężnie. Ogród, który rozciąga się za ogrodzeniem Domu Misyjnego Św.Wojciecha, to prawdziwa oaza spokoju. Nikt Wam nie przeszkodzi w przechadzaniu się alejkami, zwiedzaniu zakamarków czy wypoczynku w cieniu drzew.W skalnej grocie, otoczonej bujną zielenią znajdziecie figurę Matki Boskiej, nieopodal na wzgórzu wznosi się figura Chrystusa. Alejka prowadzi między starymi drzewami w stronę stawu.


Po drodze mija się mały cmentarz. Zadbane groby są podobne jeden do drugiego. Każdy z nich otacza prostokątna rama wewnątrz której posadzono ozdobny krzew i osadzono czarny krzyż z niewielką tabliczką.Tu pochowani zostali misjonarze związani z Domem Misyjnym. Drugie miejsce o podobnym charakterze to Mauzoleum - niewielka kapliczka w jednym z narożników ogrodu. W jej wnętrzu za pomocą specjalnych tabliczek upamiętniono tych misjonarzy, których mogiły rozsiane są po całym świecie.


W centralnej części ogrodu pluska fontanna. Otoczona szpalerem drzewek i ławeczkami stanowi wspaniałe miejsce odpoczynku, zwłaszcza w upalny dzień.

 
Ciekawym elementem ogrodowej małej architektury jest drewniana altanka.


Na słonecznym stoku obok ogrodu ozdobnego znajduje się ogród owocowo-warzywny, a przy ścianie jednego z budynków ogródek ziołowy i kwatery z malinami.1 komentarz:

  1. un sitio precioso, gracias por compartirlo

    besitos

    Mari

    OdpowiedzUsuń